Bizimle İletişime Geç

Genel

​Dassault Systèmes COVID-19’in Getirdiği Zorluklar Karşısında İş Ortaklarını ve Müşterilerini Destekleyeceğini Açıkladı

VELIZY-VILLACOUBLAY, Fransa  Mart 2020 — Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) yaptığı açıklamayla COVID-19 pandemisi boyunca müşteri, iş ortağı ve topluluklarını destekleme kararlılığını vurguladı. Pek çok sektörde işbirliği esaslı inovasyon, modelleme, simülasyon ve veri zekası çözümlerine güç veren 3DEXPERIENCE platformu, her yerde her tür cihaz üzerinden işbirliği yapmayı sağlayan özelliğiyle öne çıkıyor.

İnisiyatiflerin Özeti

  • Bulut üzerinden çalışanlara ve müşterilere hizmet sunan 3DEXPERIENCE platformunun proje ve program verileri üzerinde uzaktan ve güvenli biçimde çalışma imkanı sağlaması.
  • Medidata platformlarının kısa vadede evrilerek biyofarma klinik deneylerinin yeni terapötikler, protokoller ve lojistikle ilgili zorluklarını çözmesi.
  • Müşterilerimizin evden çalışabilmesi için müşteri destek ekiplerimizin gerekli kurulumları gerçekleştirmesi.
  • Mevcut müşterilerin uzaktan çalışması için esnek çevrimiçi işbirliği imkanları ve yeni çevrimiçi eğitim sunumları.
  • İşin yavaşladığı dönemlerde kullanıcılarımızın sertifika ve müfredatlarını zenginleştirmeye dönük çevrimiçi, işbirliği temelli öğrenim deneyimleri sunan 3DEXPERIENCE Eğitimi.
  • Öğrenim kurumlarına yönelik süregiden hizmetler ve çevrimiçi müfredat.
  • 3DEXPERIENCE Laboratuvarı’nın dünya çapında COVID-19’la mücadele için açık inovasyon yapan bir dizi start-up’ı hızlandırma çabaları.

Dassault Systèmes Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Bernard Charlès şunları kaydetti: “COVID‐19 karşısında attığımız adımların amacı, çalışanlarımızın, ortaklarımızın ve müşterilerimizin güvenliğini temin etmek ve onların 3DEXPERIENCE işbirliğinin tüm gücünü kullanıp yenilikçi çözümlerle her yerden çalışmalarını sağlamak. Bugün çevrimiçi sanal ikiz deneyimlerden tam olarak yararlanarak Ar-Ge, imalat, mühendislik ve lojistik alanındaki yenilikleri hızlandırmak için bir dizi yeni yaklaşım hayata geçirdik. Geniş 3D kullanıcı tabanımızı evden işbirliği yapabilecekleri şekilde güçlendirmek, sadece morallerini yükseltmekle kalmıyor, onların projelerine devam etmelerini ve olumlu bir yaklaşım çerçevesinde beraber öğrenebilmelerini sağlıyor.”

Bulut üzerinden çalışanlara ve müşterilere tam hizmet sunan 3DEXPERIENCE platformunun proje ve program verileri üzerinde uzaktan güvenli çalışma imkanı sağlaması

Sosyal mesafe tedbirleri ve işyerlerinin kapanması nedeniyle birçok müşterinin artık uzaktan çalışması gerekiyor. Bulut üzerinden hizmet veren 3DEXPERIENCE platformu, bu müşterilere proje çalışmalarını uzaktan organize etme, planlama, izleme ve yürütme noktasında gelişkin imkanlar sağlıyor.

Güvenli evlerini terk etmeksizin müşteriler, topluluklarını, proje yönetimini ve faaliyetlerini bulut üzerindeki sanal bir ortama taşıyarak verileri üzerinde çalışabilir ve iş, operasyon ve dijital sürekliliğini sağlayabilir.

Yaşam bilimleri ve sağlığa yönelik sektörel çözümler, kısa vadeli biyofarma klinik araştırmalarındaki zorlukları aşmak ve lojistik platformları modernize etmek amacıyla geliştiriliyor.

Dassault Systèmes’in Medidata platformlarına dayalı, sektörde sınanmış çözümleri; biyofarmasötik şirketlerinin, akademik araştırmacıların ve start-up’ların veri analiz edip paylaşarak, bilimsel işbirliği temelli inovasyonu hızlandırmasını, klinik araştırmalardan daha hızlı sonuç almasını ve talebi karşılamak için imalat süreçlerini optimize etmesini sağlıyor.

Bu inovasyonun kalbinde yer alan biyofarma kuruluşlarına yeni çözümler sunmak ve faaliyetlerini hızlandırmak adına gayret sarf ediliyor. Akışkan simülasyon uygulaması SIMULIA XFlow şimdiden, Çin’in Wuhan kentinde yeni inşa edilen Leishenshan Hastanesi’nin tasarımcıları tarafından hava tedariği ve egzoz sistemlerinin tasarım ve simülasyonunda kullanıldı.

Müşterilerin evden çalışabilmesi için müşteri destek ekiplerimiz gerekli kurulumları gerçekleştiriyor.

Dassault Systèmes, müşterilerinin uzaktan çalışan personelleri için güvenli biçimde veri depolamasını sağlamak adına, 3D bulut tabanlı bir veri depolama sistemine erişim sağladı -böylece eski veriler ve kullanıcıları 3DEXPERIENCE platformuna bağladı-, ayrıca tüm kullanıcılara 3DEXPERIENCE platformunda ölçeklenebilir 3D bulut tabanlı işbirliği imkanı sundu: CATIA V5, SOLIDWORKS, çoklu CAD, vs.

Mevcut müşterilerin uzaktan çalışması için esnek çevrimiçi işbirliği imkanları ve yeni çevrimiçi eğitim sunumları.

Dassault Systèmes, tüm dünyadaki katma değerli bayilerinin proje ve hizmetlerin sürekliliğini sağlamasına yardımcı olmak için en iyi uygulamalardan yararlanıyor. Uzaktan çalışma donanıma sahip Teknik Servis ekipleri seferber olarak, iş ortaklarımızın süreçten en az şekilde etkilenerek hedeflere kademe kademe ulaşmasını sağlıyor. İlgili inisiyatifler arasında, katılım ekiplerinin yeniden konuşlanması adına lisans kullanımlarının esnetilmesi ve buluta geçiş sürecine destek sayılabilir. Şirket ayrıca, iş ortaklarının uzaktan çalışırken yetkinlik ve becerilerini artırabilmeleri için, bir dizi genişletilmiş e‐eğitim, kendi temponda eğitim ve çevrimiçi sertifika programı başlatıyor.

İşin yavaşladığı dönemlerde kullanıcıların sertifika ve müfredatlarını zenginleştirmeye dönük çevrimiçi, işbirliği temelli öğrenim deneyimleri sunan 3DEXPERIENCE Eğitimi

Öğrenme deneyimleri sistematik olarak Dassault Systèmes’in bulut tekliflerine entegre ediliyor, böylece müşterilerin çalışanları hızla yeni projelerde evden çalışabilecek özerkliği kazanabiliyor ve kriz dinip de şirketler tam üretime döndüğünde çevikliği artıracak yeni beceriler ediniyorlar.

Dassault Systèmes işbirliği, tasarım, mühendislik, simülasyon, imalat ve üretim gibi alanlarda kapsamlı bir öğrenme deneyimleri kataloğuna erişim sağlıyor, böylece çalışanlar yeni beceriler kazanabiliyor.

Öğrenim kurumlarına yönelik süregiden hizmetler ve çevrimiçi müfredat.

3DEXPERIENCE platformu müşterileri öğrencileriyle tam çevrimiçi işbirliği yaparak projelerini sürdürebilir. Henüz 3DEXPERIENCE platformuna geçmemiş müşterilerse, pilot projeler, platformu ulusal ölçekte konuşlandırmaya dönük devlet girişimleri, ve öğretmenlerin çevrimiçi tam olarak etkinleştirilmesi yoluyla söz konusu geçişi hızlandırabilir. Şirket, profesyonellerin istihdam edilme potansiyelini artırmak ve krizden sonra dönüşümün itici gücü olmak amacıyla, eğitim programları sunmak üzere profesyonel eğitim kurumlarıyla işbirliği yapıyor.

3DEXPERIENCE Laboratuvarı’nın dünya çapındaki camiasında COVID-19’la başa çıkmak için açık inovasyon yapan bir dizi start-up’ı hızlandırma çabaları.

Rekor sürede kurulan özel bir komite belirli start-up’ları şunları içeren bir hızlandırma programına dahil ediyor: işbirliği temelli mühendislik uygulamaları, online pazar yeri (marketplace) hizmetleri ve çözüm geliştirme koçluğu, tıpçılarla beraber çözümlerin etkisini simüle ve teyit etme imkanı, ve yerel hastanelerin ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı üretim olanakları. Gönüllüler, mühendisler, tasarımcılar, imalatçılar, uzmanlar, bilim adamları, maker’lar ve fabber’lardan oluşan açık bir topluluk sayesinde Açık İnovasyon, yedek parçaların 3 boyutlu baskısı veya solunum cihazlarının imalatı için tasarımın hızlandırılması gibi sorunları çözmeyi amaçlıyor. 3DEXPERIENCE platformundaki “Açık COVID ‐ 19 Topluluğu” ise ABD, İngiltere, Hindistan, Fransa ve Hollanda’dan 3DEXPERIENCE Lab üyelerini start-up’larla işbirliği yapmak üzere bir araya getiriyor.

Genel4 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ4 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ4 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL4 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL4 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM4 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA4 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM4 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA4 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM4 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL4 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET4 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL4 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ4 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL4 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ4 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL4 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET4 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR4 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET4 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET4 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”