Bizimle İletişime Geç

KÜLTÜR SANAT

​D&R İstinyePark’ta Murathan Mungan rüzgarı esti

Merakla beklenen “2020 Model” isimli albümünü yayınlayan Murathan Mungan, D&R’da düzenlenen imza gününde sevenleriyle bir araya geldi. Poptan rock’a, rap’ten elektroniğe kadar farklı müzik tarzlarında 26 şarkıcı ve grubu yeni albümünde buluşturan Mungan, D&R İstinyePark mağazasında gerçekleşen etkinlikte hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Yazar ve şair Murathan Mungan, “2020 Model” isimli yeni albümünün D&R İstinyePark’ta gerçekleşen imza gününde sevenleriyle buluştu. 26 farklı ismin Murathan Mungan’ın yepyeni şarkı sözlerinde buluştuğu “2020 Model” albümünün imza gününe Mungan hayranları yoğun ilgi gösterdi.

İmza gününde konuşan Murathan Mungan, “Albümün hazırlığı 1,5 yıl kadar sürdü. Şarkılar tek tek gözden geçirildi. Bazen yeni yorumlarla hazır şarkılar kullandık, bazen evde bekleyen şarkı sözlerini besteye gönderdik. Bazen ‘Söz Vermiş Şarkılar’ın ‘Beklemiş Sözler’ bölümünde yer alan, o güne kadar bestelenmemiş sözler bestelendi. Albümün hazırlık sürecinde yeni şarkı sözleri de çıktı, çalışmak istediğimiz bestecilere ve müzisyenlere onları gönderdik. Demolar geldi gitti, üzerinde yeniden çalışıldı, yeni vokal kayıtları yapıldı. 26 şarkıyı kapsayan uzun bir süreçti. Sonunda ‘Tamam, oldu’ diyebileceğimiz noktaya geldi. Albüm raflarda yerini aldı. Artık şarkılar kendi kaderlerini yaşayacak. Dinleyenlerin hatıralarında kendi yerlerini alacaklar” dedi.

Merakla beklenen albüm “2020 Model” yayımlandı

Murathan Mungan albümle ilgili; “2020’in farları biraz önümüzü aydınlatsın dedim. Önümüze bakan bir şey olsun istedim. Hem sound’da hem seste biraz günümüzden başlayan bir takvim işlesin. Herkesin projeye verdiği destek, emek çok hoşuma gitti. Gerçekten sevgiyle, saygıyla, çok şefkatle eğilmişler projeye. İş olsun diye yapılmamış işler olduğu anlaşılıyor” dedi.

“Sıfır kilometre şarkılar”

Hazırlığı yaklaşık bir buçuk yıl süren albümde yıllar önce bestelendikleri halde dinleyici karşısına çıkmadıkları için hiç bilinmeyen şarkılar olduğu gibi, albümün hazırlanması sırasında seslendiren sanatçılar tarafından bu albüm için bestelenmiş şarkılar mevcut. Nazan Öncel, Derya Köroğlu, Kalben, Gaye Su Akyol, Can Algeç, Bora Duran, Ozbi, Jabbar&Deeperise, Aylin Aslım&Ah! Kosmos, Batu Akdeniz kendi besteleriyle albümde yer alan sanatçılar arasında.

“BEN TÜRKİYE’YİM”

Albümde rock’tan elektronic’e, rap’ten pop’a birçok müzik janrı bir arada. Şarkı sözlerinin sahibi olmasının dışında albümün içerik tasarımını ve süpervizörlüğünü de üstlenen Murathan Mungan, albümdeki bu çeşitlilik için “Ben Türkiye’yim” diyerek kendi yansımasını anlatıyor.

Albüm müjdesini ilk kez kendi sosyal medya hesaplarından veren Mungan’ın paylaşımları müzik sektöründe heyecan yarattı. Farklı müzik tarzlarına sahip 26 ismin hayranları tarafından da merakla beklenen albüm, dinleyicisi ile buluştu.

Kehribar SarıGri Pembe
1. Bir Bilsem Ah, Bir Bilebilsem, Nazan Öncel2. Şu Senin Çekip Gitmelerin, Mehmet Erdem3. Kırılgan, Jehan Barbur4. Dargın Bir Bahar, Zuhal Olcay5. Aşk Bin Defa, Çamur6. Kalp Tamircisi Kadın, Gaye Su Akyol7. Sert Adam, Can Algeç8. Aşk Bu, Nükhet Duru9. Otel Odaları, Çağatay Akman10. Saklarım, Bora Duran11. Ezber, Six Pack12. Ters Orantı, Nuri Harun Ateş13. Kahramanlık Tangosu, Sema Moritz1. Pencerelerde, Hande Mehan2. O Benden Önce, Ozan Anlaş3. Bana Yarın Sor, Zeynep Casalini4. Yaz Yanığı, Teoman5. Aşktan Nasıl Gidilir, Şebnem Ferah6. Güz Defteri, Koray Candemir7. Ben Uyurken Tut Beni, Kalben8. Zalime Kolay, Batu Akdeniz9. Eskidendi, Çok Eskiden, Cem Adrian10. Böyle de Güzeliz, Derya Köroğlu11. Geçiyorum, Aylin Aslım&Ah! Kosmos12. Yanımdan Geçip Gidiyorsun, Jabbar&Deeperise13. Gecenin Eldiveni, Ozbi, eşlik eden: Murathan Mungan

Genel4 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ4 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ4 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL4 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL4 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM4 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA4 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM4 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA4 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM4 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL4 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET4 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL4 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ4 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL4 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ4 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL4 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET4 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR4 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET4 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET4 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”