Bizimle İletişime Geç

EĞİTİM

5. ÖRAV EĞİTİM ŞENLİĞİ SAMSUN’DA GERÇEKLEŞTİ

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen geleneksel ÖRAV Eğitim Şenliği‘nin beşincisi bu yıl Samsun’da gerçekleştirildi. 

23 Kasım Cumartesi günü Samsun İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi‘nde düzenlenen etkinliğe Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, alanında uzman konuklar ve ÖRAV yöneticilerinin yanı sıra, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 200 yakın eğitimci katıldı. ÖRAV’ın gönüllü destekçisi, oyuncu Dilan Çiçek Deniz de Eğitim Şenliği için Samsun’daydı.

5. ÖRAV Eğitim Şenliği’nin açılışında yaptığı konuşmada öğretmenlerin kendilerini geliştirmesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen “Öğrenci öğretmenden öğrenmez, öğretmeni için öğrenir. Öğretmenin öğrencisiyle kuracağı bağ, öğrenme sürecinde büyük önem taşır” dedi. Esen sözlerinde Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen eğitimlerine verdiği öneme de değinerek, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

Açılış konuşmasında Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında hep birlikte Samsun’da olmanın gururunu yaşadıklarını belirten ÖRAV Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere “Kurulduğumuz 2008 yılından bu yana, öğretmenlerin daha iyi eğitimciler ve daha mutlu bireyler olmaları için katkı sağlamak da ÖRAV olarak bizim üstlendiğimiz bir görev. Bugüne kadar 81 ilde yaklaşık 175 bin öğretmene ulaştık. ÖRAV eğitimlerini almış öğretmenlerin ulaştığı öğrenci sayısının ise 7 milyonu aştığını da gururla söylemek isterim” dedi.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 yılında yine Samsun’da Cumhuriyet öğretmenlerine hitap ederken “İlk ilham ana-baba kucağından sonra okuldaki eğitimcinin dilinden, vicdanından, terbiyesinden alınır” dediğini belirten Karadere, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ilkeden hareketle, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenleri her zaman destekliyoruz.

Yaratıcı ÖRAV Atölyeleri.

Etkinlik kapsamında öğretmenler farklı illerden gelen meslektaşlarıyla bir araya gelmenin yanı sıra; ODTÜ Öğretim Üyesi Dr. Serap Emil ve ÖDTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tarkan Gürbüz’ün ufuk açıcıkonuşmalarını dinleme ve 8 farklı atölye çalışmasından tercih ettiklerine katılma fırsatı buldu. ÖRAV Atölyelerinde; Çözüm Odaklı İletişim, STEM Öncüleri, Meslektaş Koçluğu – Geribildirim Uygulamaları, 5 TAŞ Sosyal ve Finansal Liderlik, Öğrenme Nasıl Akar?, Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin, Takımı Yönetme ve Öğrenme Liderliği, Ah Şu Gençler! eğitim programları düzenlendi.

Eğitim ve Kalkınma Paneli.

200’e yakın eğitimciyi Samsun’da buluşturan ÖRAV Eğitim Şenliği’nde eğitimciler Eğitim ve Kalkınma başlıklı panelde, alanında uzman isimlerin görüşlerini dinleme fırsatı buldu. Panelde, 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Şener Şentürk, IBM Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ülke Lideri Dr. Ceyhun Göcenoğlu, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Kapsayıcı Politikalar Kıdemli Uzmanı Mehmet Üvez ve İzgören Akademi Karadeniz Bölge Müdürü Şehnaz Dereli konuşmacı olarak yer aldı.

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 220 eğitimciden oluşan ekibi ile, 81 ilde 175.000 öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

Genel5 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ5 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ5 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL5 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL5 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM5 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA5 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM5 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA5 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL5 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET5 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL5 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ5 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ5 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL6 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET6 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR6 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET6 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET6 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”