Bizimle İletişime Geç

EĞİTİM

AKPOLAT EĞİTİMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş’ta görev yapan öğretmen ve okul aile birliklerini oluşturan velilerle MKM’de gerçekleşen kahvaltı programında bir araya geldi.

Etkinlikte eğitim ve öğretimin önemine değinen Başkan Akpolat, 2019 yılında Beşiktaş’ta bulunan devlet okullarında yapılan çalışmalar hakkında da öğretmenlere bilgi verdi.

Eğitim ve Öğretim alanında yapılan çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, bugün sabah Beşiktaş’ta görev yapan öğretmenler ve okul aile birliği başkanı velilerle Mustafa Kemal Merkezi’nde kahvaltı programında bir araya geldi. Öğretmen ve velilerin masalarını tek tek dolaşan Başkan Akpolat, herkesle yakından ilgilendi. Daha sonra 45 okulda tamamlanan çalışmalardan bahsederek Beşiktaş’ın eğitim alanında yaptığı ve yapacağı projeleri anlattı.

BAŞKAN AKPOLAT:’’ EĞİTİM ALANINDA CİDDİ BİR AĞ OLUŞTURUYORUZ’’

Bugün buraya geldiğiniz için ben çok teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başlayan Başkan Akpolat şu ifadeleri kullandı. ‘’Bugün biz buraya sizleri siyaset yapmak için değil okullarımızla ilgili, eğitimle ilgili ne yapabiliriz sizlerle fikir alışverişinde bulunmak için sizleri buraya davet ettik. Ülkemizin geçtiği durumlar belli. Ekonomik bir sıkıntı içinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine bizler de yerel yönetimler olarak üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız.

Bu yüzden okullarda birebir öğrencilerle muhatap olan ve ihtiyaç sahipleri aileleri gören, onların nelere ihtiyacı olduğunu gören sizlersiniz. Bizde bu sosyal yardımların daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istiyoruz. Yeni yıldan sonra hem burslara hem de sosyal yardımlara başlayacağız. Biz Beşiktaş Akademi’yi kurduk. Burada ortaokul ve liseye ücretsiz olarak hazırlık kurslarına başladık ve ciddi bir öğrenci kaydı var. Çocuk Bilim Merkezimiz var bu merkezle okullarımız çalışmalar gerçekleştiriyor orada da eksikler var ve daha kapsamlı hizmete açılacak.

Devlet okulunda okuyan çocukların spor yapacağı alanlar yok ve İBB’ye ait bir spor salonu Beşiktaş Belediyesi’ne tahsis edilecek ve çocuklarımız ücretsiz olarak spor yapabilecekler. Akatlar’da bulunan No 1903 Tesisleri’nde bulunan spor salonunu da devlet okulunda okuyan çocuklarımıza açacağız. Bir kütüphane hazırladık ve şubatın ilk haftasında açılışını yapacağız. Aynı zamanda öğrenci çalışma merkezimizde bir yemekhanemiz var burada 24 saat ücretsiz olarak yemek ihtiyaçlarını giderebilecekler. Biz eğitim alanında çok ciddi bir ağ oluşturuyoruz ‘’ dedi.

Ayrıca Başkan Akpolat, sosyal medya hesabından da öğretmenler buluşmasıyla ilgili paylaşımda bulunarak şu ifadeleri kullandı: ‘’ Beşiktaşımızdaki Okul Aile Birlikleri, velilerimiz ve çocuklarımızın geleceğini şekillendiren öğretmenlerimiz ile buluştuk. Geçtiğimiz aylarda tüm devlet okullarımızın ihtiyaçlarını el birliği ile tamamladık. Çocuklarımızın eğitim standartlarını iyileştirmeye devam edeceğiz’’

Genel5 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ5 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ5 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL5 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL5 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM5 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA5 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM5 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA5 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL5 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET5 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL5 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ5 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ5 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL5 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET5 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR5 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET5 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET5 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”