Bizimle İletişime Geç

ANKARA

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE YAKIN ÇEKİM POLEMİĞİ…

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin İddiaları Hakkında Açıklama yaptı…

Yapılan Basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verildi…

“Mamak Belediye Başkanı Sayın Murat Köse, 24 Kasım 2019 tarihinde, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada, bir önceki günkü Meclis oturumunda kendi konuşmasının bilinçli olarak yakın çekim alınmadığını belirtmiş, sansür uygulandığını iddia etmiştir.

Aynı toplantıda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş duruma açıklık getirerek teknik bir arıza nedeniyle yayının ana kameradan verildiğini belirtmiş, canlı yayındaki arıza süresince kendisi (Sayın Mansur Yavaş), CHP Meclis Üyesi Sayın Ertan Işık, İYİ Parti Meclis Grup Başkan Vekili Sayın Adnan Beker’in de dahil olmak üzere tüm konuşmaların ana kameradan yayınlandığını ve daha sonra kayıt görüntülerin Mamak Belediyesi personeline iletildiğini açıklamıştır.

Açıklamaya rağmen, Mamak Belediye Başkanı Sayın Murat Köse sosyal medya paylaşımlarında kendisine sansür uygulandığını ısrarla iddia etmiş, ekseriya anlayışla karşılanan ve Sayın Mansur Yavaş’ın dahi yakın çekim yayınlanmadığı bir teknik arıza hakkında “Demokrasi anlayışınız bu”, “Susturamayacaksınız” gibi ifadeler kullanmış ve yaşanan basit arıza üzerinden siyasi kariyer planı yapmaya çalışmıştır.

Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın şeffaflık ilkesi gereği, Belediyemizdeki tüm ihaleler ve Meclis toplantılarının sosyal medyada canlı yayınlanma konusu Türkiye’de bir ilktir. Mamak Belediyesi dahil tüm Türkiye’de örnek alınan bu uygulamayı, böyle basit iddialara konu olacak şekilde değersizleştirmeye niyetimiz yoktur. Bugüne kadar olmayan ve Sayın Mansur Yavaş’ın döneminde uygulanmaya başlayan bir çalışmanın teknik bir arızasında durumu kişiselleştirme çabası, seçim öncesi yapılmaya çalışılan ve millet iradesi ile sandığa gömülen kadük siyaseti hatırlatmaktadır.

23.11.2019 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı 16. Oturumu, 4 saat 3 dakika 18 saniye sürmüştür.

Yayının 03.08.21 süresinde, yayın ön izleme monitörü olarak kullanılan televizyon arızalanmış, kameraların görüntüsü monitörden gitmiş, görerek seçme imkanı kalmamıştır. Bu sırada yaklaşık 13 dakika “resim seçilemese de görüntü mutlaka olmalı” anlayışıyla genel kamera görüntüsü yayına verilmiştir. Süreçte arızayı onarma çalışmaları denenmiş sonuç alınamamıştır. 03.21.06 süresinden sonra arızaya çözüm üretilemeyince, Meclis kapanışına kadar yine resim görülmeden ancak risk alınıp seçilerek yakın çekim yayın yapılmıştır.

Meclis oturumunun ardından Mamak Belediyesi yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden verilmesinin sorun teşkil edip etmeyeceğini sorarak görüntüleri istemiş; Büyükşehir Belediyesi sorumluları ise, telefon yazışmalarında kayıtlı şekilde asla sorun olmayacağını belirterek görüntülerin tamamını -bugüne kadar olduğu gibi- teslim etmiştir.

Kaldı ki Sayın Köse, bir sonraki gün yapılan Meclis oturumunda bu konuyla ilgili mesnetsiz iddialarda bulunduğu kürsü konuşmasını yaparken de görüntüsü yakın plan olarak ekrana gelmekteydi.

Başkan Sayın Mansur Yavaş’ın yönetim anlayışı doğrultusunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm Ankaralılara ve bizzat Sayın Köse’ye “şeffaf” bir şekilde görüntüleri aktarmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Genel5 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ5 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ5 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL5 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL5 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM5 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA5 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM5 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA5 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL5 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET5 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL5 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ5 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ5 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL6 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET6 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR6 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET6 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET6 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”