Bizimle İletişime Geç

SİYASET

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Irak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu’na ilişkin, “Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz.” dedi. Konuşmasında Türkiye’deki son terörist sayısını açıklayan Soylu, şu anda ülkede 438 terörist bulunduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı KIRAÇ Tanıtım Töreninde konuştu.

Irak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu’na ilişkin konuşan Bakan Soylu, “Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz.” dedi.

 TÜRKİYE’DEKİ TERÖRİST SAYISI

Bakan Soylu “Türkiye içerisindeki son terörist rakamını söyleyeceğim 438, İnşallah çok yakın bir zamanda 400’ün altına 300’ün altına, ondan sonra topyekün hepsinin kaçtığını göreceğiz” dedi.

Bakan Soylu’nun açıklamalarının satır başları şöyle;

Çarşı ve mahalle bekçiliği bu ülkede 100 yıldan fazla zamandır, 1914’ten beri devam eden bir uygulamadır. Hepimiz çocukluğumuzdan beri biliriz ve tanırız filmlere, romanlara, edebiyat eserleri ve hatıralarımıza konulmuş, bizim hayatımızın bir parçası olan kolluk birimidir. Bekçi kimdir ve ne iş yapar diye sorsak üç aşağı beş yukarı size herkes aynı şeyleri söyler. Polis değildir, yardımcı birimdir, geceleri görev yapar, sokakları bekler, düdüğü vardır, tabancası vardır. Şüpheli gördüğü biri oldu mu durdurur, kim olduğunu sorar, kanunları vardır ve yönetmelikleri vardır, kılık kıyafetleri, 1966 yılından itibaren bekçi kimlik sorar.

Okumaya Devam Et
Reklam