Bizimle İletişime Geç

İSTANBUL

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI RIZA AKPOLAT BAŞKONSOLOSLAR İLE BULUŞTU!

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, bu yıldan başlayarak her yıl Avrupa Yerel Demokrasi Haftası içerisinde düzenlenecek olan Beşiktaş Uluslararası Toplantısı ‘ Beşiktaş International Meeting ‘de İstanbul’da bulunan Başkonsolos ve diplomatik misyon temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın ev sahipliğindeİstanbul’da görev yapan 70 üzerinde ülkenin Başkonsolos ve diplomatik misyon temsilcisinin katıldığı Beşiktaş Uluslararası Toplantısı ‘ Beşiktaş International Meeting’ gerçekleştirildi.


Akpolat: Beşiktaş’ı katılımcılık, çevre ve uluslararası etkinliklerin yeniden ilk akla gelen yeri haline getireceğiz.

Toplantının başlangıcında misafirlerini kapıda karşılayan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolatgerçekleştirdiği açılış konuşmasında “ İklim krizi, katılımcı belediyecilik uygulamaları, uluslararası festival ve etkinlikler ile kardeş kent konularının altını çizdi.Şu ifadeleri kullandı:

‘’Belediyemizde partiler üstü bir yönetim anlayışını benimseyerek, her mahallemize, her sokağımıza eşit hizmet götürme prensibiyle çalışıyoruz. Kardeş Kent uygulamasına da özel önem veren bir belediye başkanıyım. Şu anda Beşiktaş Belediyesi olarak yurt dışından 6 kardeş kentimiz bulunuyor. Bundan sonra da belirleyeceğimiz ortak fayda sağlayacak temalar üzerinden kardeş belediyelerimizi arttıracağız.

Diğer yandan, her haftaya bir festival hedefiyle Beşiktaş’ı uluslararası etkinliklerin ev sahibi yapma projemiz var. Dünya festivallerini Beşiktaş’a getirme konusunda da sizlerden fikir ve desteklerinizi beklemekteyiz. Tüm bu alanlarda yapacağımız çalışmalar kapsamında hem uluslararası fonlardan daha fazla faydalanabilmek, hem de ortak projelerimizi artırarak Beşiktaş’ı dünyaya daha fazla entegre edebilmek için sizlerin desteği çok kıymetli olacak. Beşiktaş halkı, çevre bilinci yüksek bireylerden oluşuyor. Bizim de göreve gelmeden önce en büyük vaatlerimizden biri, karbon ayak izimizi azaltmaktı. Nitekim, ilk el attığımız meselelerden biri de bu oldu. Seçim kampanyam sürecinde ve seçildikten sonra da kendi şahsi hibrit aracımı kullanmaktayım. Kademeli olarak da Belediyemiz araçlarını çevreci araçlara dönüştürmeye hemen başladık.

Elektrikli scooterlar şuan Beşiktaş’ın tamamında. Belediye olarak artık hediyeler konusunda da önemli bir adım attık ve bugün sizler adına da İzmir ormanlarına ağaç diktik. Şu an masalarınızda not almanız için bulunan geridönüşümlü kalemlerimizdekikaraçam tohumlarını bahçelerinize bugünün anısına dikmenizi rica ediyoruz.‘’ dedi. Konuşmanın ardından konsoloslar soru ve taleplerini Başkan Akpolat’a ileterek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Akpolat sorulara toplu cevap vererek başta trafik olmak üzere birçok sorunun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ortak Masalarda çözüleceğinin müjdesini verdi. Beşiktaş’ın turizmin ve gastronominin merkezi haline geleceğinin bir kez daha altını çizdi. Toplantıda İklim değişikliği ve çevre duyarlılığı konusu geniş yer aldı. Katılımcı konsoloslara bu çerçevede farkındalık yaratmak adına her türlü ortak çalışmaya hazır olduklarının altını çizdi.

Toplantıda Beşiktaş Belediyesinin23 Haziran seçimlerinden sonra Hamidiye Su’yu ilk kullanan belediye olmasının da altı çizilerek katılımcılara Hamidiye su ikram edildi. Her yıl gerçekleştirilecekBeşiktaş Uluslararası Toplantısı ‘Beşiktaş International Meeting’ aile fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yap

Yorumlar...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel7 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ7 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ7 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL7 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL7 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM7 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA7 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM7 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA7 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM7 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL7 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET7 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL7 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ7 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL7 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ7 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL7 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET7 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR7 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET7 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET7 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”