Bizimle İletişime Geç

KOCAELİ

“BİZ ZENGİNLİKLERİMİZLE TÜRKİYE’YİZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı’nın öncülüğünde düzenlenen Gümüşhane Tanıtım Günleri etkinliğinin 2’ncisi Büyükşehir Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın; “Biz zenginliklerimizle Türkiye’yiz. Bizlere düşen bu zenginliği yaşatmaktır” dedi.

GENİŞ KATILIM

Uluslararası Fuar Merkezi’nde geçtiğimiz gün ziyarete açılan Gümüşhane Tanıtım Günleri’nin resmi açılışı protokolün yoğun katılımıyla yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla açılışı yapılan tanıtım programına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, İlyas Şeker, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara; “Bu memlekette yaşamaktan mutluluk duyuyoruz. İkinci tanıtım günleri etkinliğimizi yapıyoruz. Büyükşehir Belediye başkanımız Tahir Büyükakın’a desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Amacımız sizlere yöresel, kültürel ürünlerimizi ve şehrimizin güzelliklerini tanıtmaktır” dedi.

GÜMÜŞHANE’DEN SELAM

Gümüşhane’den selamlar eşliğinde Kocaeli’ne geldiğini ifade eden Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, “Hemşerilerimizle birlikte bu programı gerçekleştiriyoruz. Kurumlarımız şu anda nezih ortamda kültürümüzü sizlere yansıtıyor. Emeği geçen sayın bakanımız Fikri Işık ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KOCAELİ HUZURUN BAŞKENTİ

Kocaeli’nin bir kültür mozaiği olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Biz zenginliklerimizle Türkiye’yiz. Bizlere düşen bu zenginliği yaşatmaktır. Burada tanıtım günleriyle ilgili sayısız etkinlik gerçekleştirdik. Bu kültürü yazılı hale de getirelim. Benim sizden bir istediğimiz var. Burada yaptığımız etkinliklerin yazılı yayınlarını yapalım. Kocaeli’de 80 vilayetten insan kardeşçe yaşıyor. Kocaeli sanayinin değil, huzurun da başkenti. Buradan Türkiye’ye güzel örnekler sunmak mümkün” ifadelerini kullandı.

ÜST KİMLİK YARATMALIYIZ

Kültürel zenginliğin arttırılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Büyükakın; “Burada üst kimlik yaratmalıyız. Her birimiz farklı farklı yerlerden geldi. Kente aidiyet oluşturarak ekmeğimizi kazandığımız yere değer katmalıyız. Hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Birçok kurum ve kuruluşumuzun bu etkinlik için katkısı oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı.

KOCAELİ KARDEŞLİĞİN KENTİ

Kocaeli’nin kardeşliğin temellerinin atıldığı bir il olduğunu ifade eden Vali Aksoy; “Kocaeli Türkiye’nin önemli bir sanayi şehri. Kocaeli potansiyeline ülkenin her bölgesinden gelen insanların katkısıyla ulaşmış bir kent. İnsanlar bu kentin kalkınması için çalışıyor. Gümüşhaneliler de ilimizin daha iyi bir noktaya gelmesinde çalışan insanlarımızın başında geliyor. Programın gerçekleştirilmesine emek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından programın açılış kurdelesi kesildi.

Genel7 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ7 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ7 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL7 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL7 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM7 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA7 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM7 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA7 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM7 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL7 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET7 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL7 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ7 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL7 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ7 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL7 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET7 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR7 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET7 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET7 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”