Bizimle İletişime Geç

EKONOMİ

Genç SKH Yenilikçileri, DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nde buluştu

Girişimcilere, yenilikçilere ve öğrencilere sık sık kapısını açan DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nin bu seferki konuğu, Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinin sürdürülebilirlik üzerine çalışan “yenilikçileri” oldu. UN Global Compact’ın küresel çapta başlattığı ve Türkiye’de Impact Hub Istanbul program ortaklığında gerçekleşen Genç SKH Yenilikçileri (Young SDG Innovators) Programıkapsamında, 18 şirketten 40’a yakın “yenilikçi” DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nde buluştu.

Sadece faaliyet gösterdiği sektör temsilcilerine değil, her yaştan her sektörden girişimci, inovasyon meraklısı ve öğrenciye kapısını açan DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nde buluşan “Genç SKH Yenilikçileri”, DuPont’un sürdürülebilirlik hedeflerini birinci ağızdan dinledi. 18 farklı şirketin çalışanlarından oluşan yaklaşık 40 kişilik grup, DuPont inovasyon anlayışını yakından tanıyarak şirketin çeşitli sektörlere yönelik geliştirdiği inovatif ürünleri inceledi.

DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi Lideri Mehmet Demiray, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini yakın zamanda şirketin birinci önceliği olarak açıklayan DuPont adına, geleceğin fark yaratacak yöneticilerini ağırlamaktan ve DuPont’un sahiplendiği inovasyon ve sürdürülebilirlik konularında genç yenilikçilerle fikir alışverişinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Demiray; “Global çağda, yerel sorunlar hiçbir zaman yerel çözümlerle geçiştirilemez. İnsanların dünya çapında birbirleriyle etkileşimi çok önemlidir. Biz DuPont olarak global çaptaki bilgi birikimimiz ve oluşturduğumuz deneyim ağıyla dünyanın önemli gündelik sorunlarına inovasyon ile çözüm üretiyoruz. Genç SKH Yenilikçileriyle bu anlamda amaçlarımız örtüşüyor. Geleceğin yöneticilerini bugün burada ağırlamak, şimdinin sorunlarını çözmeye başlamak için büyük bir adımdı” diye konuştu.

Global Compact Türkiye Genel Sekreteri Melda Çele, “UN Global Compact Young SDG Innovators (Genç SKH Yenilikçileri) Programı, şirketlerin yeni ürün ve hizmetler geliştirirken Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını (SKA) itici bir güç olarak kullanmaları ve buradaki iş fırsatlarını ortaya çıkarmaları için genç profesyonelleri harekete geçirmeyi hedefliyor. Ekiplere bu 10 aylık süreçte mentör ve uzman desteği sağlamanın yanı sıra, dünya genelinde başarısı kanıtlanmış stratejiler, iş modelleri ve araçları da tanıtıyoruz. Program kapsamında DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’ne yaptığımız ziyarette, bu strateji ve iş modellerinin sektöründe öncü ve uluslararası bir şirkette nasıl hayata geçtiğini görme imkanı yakaladık. Bu ziyarette dinlediğimiz deneyimin tüm ekipler için ufuk açıcı ve ilham verici olduğunu düşünüyorum. DuPont Türkiye’ye bizleri ağırladığı için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

UN Global Compact’in küresel çapta başlattığı; ABD, Bangladeş, Brezilya, Danimarka, Güney Afrika, İngiltere, Lübnan, Meksika, Türkiye ve Ukrayna olmak üzere 10 ülkede yürütülen Genç SKH Yenilikçileriprogramı, Eylül ayında başlamıştı. Türkiye’de Global Compact Türkiye tarafından, Impact Hub İstanbul program ortaklığında gerçekleşen bu program, geleceğin liderlerini, geleneksel iş modellerini yeniden düşünerek yeni iş fırsatlarını ortaya çıkarmak üzere harekete geçirmeyi hedefliyor.

10 ay sürecek program kapsamında Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerinde çalışan 35 yaş altı katılımcılardan oluşan “Genç SKH Yenilikçileri”, hem şirketleri hem de toplum için katma değer yaratma potansiyeline sahip sürdürülebilir iş çözümleri geliştirecekler.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yap

Yorumlar...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel5 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ5 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ5 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL5 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL5 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM5 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA5 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM5 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA5 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL5 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET5 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL5 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ5 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ5 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL6 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET6 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR6 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET6 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET6 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”