Bizimle İletişime Geç

ANKARA

GENÇLERDEN ALDIĞI DESTEK YÜZÜNE YANSIDI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ, BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BELEDİYECİLİK VE SUÇUN ÖNLENMESİ’ KONULU SÖYLEŞİYE KATILDI

“BUGÜN SİZİN YAPTIĞINIZ BU KARŞILAMA, BURADAKİ KALABALIK DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU GÖSTERDİ”

“ESKİSİ GİBİ KOLAY KAZANÇ, BAŞKASININ YETİMİN HAKKI ÜZERİNDEN KAZANILAN KAZANÇ ARTIK BELEDİYEMİZDE YOK”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, üniversite öğrencileriyle buluşarak, Ankara’da yaşayan gençleri dinlemeye devam ediyor.

Başkan Yavaş, Başkent Üniversitesi’nde ‘Belediyecilik ve Suçun Önlenmesi’ konulu söyleşiye katıldı. Son günlerde yaşanan iftira kampanyaları ve müfterilerin açıklamalarına karşı Başkent Üniversitesi’nde Başkan Yavaş’ı büyük bir coşku ve alkışlarla karşılayan öğrenciler, söyleşinin yapıldığı salonda boş yer bırakmadı. Bazı öğrenciler merdiven aralarına otururken bazıları da söyleşiyi ayakta izledi.

“ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR UMUT OLDU”

Söyleşinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ezgi Aygün Eşitli, “Ankara Büyükşehir Belediyesi bir umut, bir ışık oldu. Yeter ki siz elinizdeki fenerle bizim yolumuzu aydınlatın, biz her zaman sizi takip ederiz. Elektrikler kesilse bile, trafoya kedi girse bile takip ederiz” diyerek, Başkan Yavaş’ı sahneye çağırdı.

BAŞKAN YAVAŞ: “ŞİMDİ SIRA ANKARA’DA”

Eşitli’nin moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Mutlaka bir hayaliniz, bir hedefiniz, bir idealiniz olsun. En iyisi olmak hedefiniz olsun. Bir farkınız olmalı, bunun için de önce hayal etmelisiniz. Beypazarı’nda hayal ettik ve başardık. Şimdi sıra Ankara’da” diyerek gençlere seslendi.

“ELBETTE GÖREVİMİZİ YAPARKEN BİRİLERİNİN NASIRLARINA BASACAĞIZ”

Salonu tıklım tıklım doldurarak, kendisine desteklerini gösteren öğrencilere teşekkür eden Başkan Yavaş, şöyle konuştu:

“Gençler, gerçekten çok çok duygulandırdınız. Seçimlerden önce de hep iftiralar, iftiralar, iftiralar… Şimdi de benzer durumlar yaşanıyor. Menfaati zail olan herkes bir şekilde iftira atmaya başladı. Bugün sizin yaptığınız bu karşılama, buradaki kalabalık doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Böyle bir ortamda, böyle bir kalabalık beni gerçekten çok mutlu etti. Elbette görevimizi yaparken birilerinin nasırlarına basacağız. Eskisi gibi kolay kazanç, başkasının yetimin hakkı üzerinden kazanılan kazanç artık belediyemizde yok. Sadece ben değil, bütün meclis üyelerimiz, bunun önüne geçmek için çalışıyor.”

Son günlerde gündemde yer alan usulsüz imar artışları ve rüşvet iddialarına değinen Başkan Yavaş, “Son dönemin konusu, usulsüz imar artışları. Burada bir adaletsizlik yok mu? Trafik, çarpık kentleşme ve şehir selleri gibi durumlar bu nedenle ortaya çıkıyor. Mecliste haksız kazançları oy birliğiyle geçirmiyoruz. Bu bir imar suçudur. Kente işlenen suçlar, kentin geleceğini öldürüyor ve siz çocuklarınıza iyi bir gelecek veremiyorsunuz” diye konuştu.

27 ARALIK’I BERABER KUTLAMA ÇAĞRISI

Tarihte ülkeler, kentler ve insanlar için önemli günler olduğuna dikkat çeken Başkan Yavaş, “Ankara’da doğup büyümemiş olabilirsiniz ama bize bu ülkeyi emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’e çok borcumuz var. Biz bu ülkede yaşarken, topraklarımızın değerini bazen unutuyoruz. En yakınımızdaki, komşumuz Suriye’ye baktığımız zaman, onların yurtsuz vatansız kaldığınız görüyoruz. Bu vatanı bize emanet edenlere şükretmemiz lazım. Onları hiçbir zaman unutmamamız lazım.

Bu nedenlerle ’27 Aralık Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi’nin 100. Yılı’na özenle hazırlanıyoruz. Ankara, Atatürk’ün Sivas’tan çıkıp, 25 bin olan Ankara nüfusuna rağmen 35 bin kişi tarafından karşılandığı yer. Biz, 100 yıl sonra tekrar Kızılay’da buluşup, onun gelişini canlandıracağız. Bugünün diğer bayramlardan farkı var. Cumhuriyet Bayramı, Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı ya da 19 Mayıs hepimizin bayramı ama 27 Aralık, bizim bayramımız. 27 Aralık Ankara’da yaşayanların bayramı. Bu yüzden, 27 Aralık’ta, hava durumu ne olursa olsun, hep beraber kutlayalım. Borcumuzu ödeyemeyiz ama vefamızı gösterelim” diyerek, salonda bulunan öğrencileri ve tüm Ankaralıları 27 Aralık Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi’nin 100. Yılı’nı birlikte kutlamaya çağırdı.

Açıklamalarının devamında Ankara Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını anlatan Başkan Yavaş, şeffaf belediyecilik ve hesap verilebilirlik sistemini, kırsal kalkınmayı destekleme projelerini, Mavi Masa 153 uygulamasını, Halk Kart ve Halk Market projelerini anlattı. Başkan Yavaş, yılbaşından sonra kullanılmasını hedefledikleri yeni mobil uygulamadan da bahsederek, artık belediyeye çok daha kolay ulaşılabileceğini ifade etti.

Söyleşinin ardından Başkent Üniversitesi’nin Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, “Ankara’nın gerçekten size çok ihtiyacı var” diyerek, Başkan Yavaş’a katılımı için teşekkür etti.

Genel3 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ3 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ3 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL3 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL3 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM3 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA3 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM3 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA3 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM3 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL3 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET3 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL3 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ3 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL3 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ3 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL3 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET3 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR3 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET3 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET3 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”