Bizimle İletişime Geç

İSTANBUL

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sabah saatlerinde başlattığı Adalar turu, renkli görüntülere sahne oldu. İlçe sakinleriyle bir araya gelip, sorunlarını dinleyen İmamoğlu, Türk sinemasının unutulmaz ismi Ediz Hun’u, Büyükada’daki evinde ziyaret etti. İtfaiye teşkilatı ve İSKİ birimlerine ziyaretler gerçekleştiren İmamoğlu, Sedef Adası ve Heybeliada’da alkışlarla karşılandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Adalar mesailerinin ikinci bölümünde, ilk olarak Büyükada’daki Anadolu Kulübü’nde ilçe sakinleriyle bir araya geldi. Yaklaşık 50 Ada sakini, ilçeleriyle ilgili sorunları İmamoğlu’na aktardı. Vatandaşların sorunlarını not alan İmamoğlu, beraberindeki kurmaylarına konularla ilgilenmeleri talimatı verdi. Geçmiş dönemde Adalar’ın İBB tarafından göz ardı edildiğini vurgulayan İmamoğlu, bu ilgisizliği katılımcılıkla aşacaklarını vurguladı. Adalar’da İBB’nin görünür bir tesisi olmadığına dikkat çeken İmamoğlu, bu kapsamda çalışmalara başladıklarını duyurdu. İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu da Adalar sakinlerini kurumsal çalışmaları konusunda bilgilendirdi.

İTAFİYECİDEN İMAMOĞLU’NA: “ADALAR’DA İLK KEZ BİR İBB BAŞKANI GÖRÜYORUM”
Anadolu Kulübü’ndeki toplantının ardından, inşaatı devam eden Büyükada Cemevi’ne geçen İmamoğlu, burada hem vatandaşlarla bir araya geldi hem de çalışmalarla ilgili bilgi aldı. İmamoğlu, Türk sinemasının usta aktörü, Büyükada sakini Ediz Hun’u evinde ziyaret etti. Ediz Hun ve eşi Berna Hun, İmamoğlu ve Gül’ü, bahçelerinin önünde karşıladı. Hun çiftine çiçek hediye eden İmamoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İmamoğlu, Gül ve Hun çifti, keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. İmamoğlu ve beraberindeki heyet, İBB Adalar İtfaiyesi ve İSKİ birimlerine de kısa ziyaretler gerçekleştirip, çalışanlarla fotoğraf çektirdi. Bir itfaiye erinin, “Adalar’da ilk kez bir İBB Başkanı’nı görüyorum” demesi dikkat çekti. İmamoğlu’nu Adalar sokaklarında gören vatandaşlar, sevgi gösterilerinde bulundu. Bir aile, İmamoğlu’na saksı içinde “kamkat” bitkisi hediye etti.

ALKIŞLARLA KARŞILANDI
İmamoğlu ve beraberindeki heyet, Büyükada’daki incelemelerin ardından tekneyle Sedef Adası’na geçti. Yürüyerek adayı dolaşan İmamoğlu, Sedef Adalılar Derneği yöneticileri ile bir araya geldi. Ada sakinleri, taleplerini içeren bir raporu İmamoğlu’na sundu. İmamoğlu’nun ilçedeki sın durağı Heybeliada oldu. Kalabalık bir vatandaş topluluğunun alkışlarla karşıladığı İmamoğlu, yurttaşların fotoğraf çektirme isteklerini yerine getirdi. İlçedeki fayton sorununu sona erdiren elektrikli araçların, Heybeliada’da hizmet verecek bölümünü, park halinde oldukları alanda inceleyen İmamoğlu, İETT bünyesinde görev yapacak personelle tanıştı. İmamoğlu, ilçedeki son durağı olan Heybeliada’dan, geldiği gibi, alkışlar eşliğinde ayrıldı.

Genel3 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ3 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ3 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL3 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL3 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM3 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA3 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM3 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA3 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM3 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL3 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET3 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL3 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ3 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL3 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ3 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL3 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET3 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR3 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET3 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET3 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”