Bizimle İletişime Geç

EĞİTİM

İŞ BANKASI’NDAN ALTIN GENÇLERE ÖDÜL

Bankanın 1971’den bu yana sürdürdüğü “Altın Gençler” uygulaması kapsamında, bu yılki üniversite sınavında üstün başarı gösteren öğrencilerle birlikte 48 yılda ödüllendirilen öğrenci sayısı 3.500’ü aştı.

Türkiye İş Bankası, “Altın Gençler” uygulaması kapsamında, 2019 yılı Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı’nda (YKS) üstün başarı gösteren ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde eğitim hakkı elde eden 120 öğrenciyi ödüllendirdi. Banka, 1971 yılında başlattığı uygulama ile 48 yılda 3.500’ün üzerinde öğrenciye ödül vermiş oldu.

Bu yıl YKS’de sayısal, eşit ağırlık, sözel ve dil olmak üzere 4 puan türünde dereceye giren öğrencilere ödülleri, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin de katılımıyla düzenlenen törende verildi. Genel Müdürlük binasındaki törene, öğrencilerin yanı sıra aileleri ve öğretmenleri de katıldı.

Adnan Bali, törende yaptığı konuşmada, öğrenciler ile onların başarılarında katkısı bulunan ailelerini ve öğretmenlerini kutladı. 2,5 milyon kişinin katıldığı üniversite sınavında dereceye girmenin çok sıra dışı bir başarı olduğunu vurgulayan Bali, bunun arkasında ciddi bir çaba, özveri ve emek bulunduğunu belirtti. Bali, üniversite yıllarının insanın gelecekteki hayata bakışını da etkileyecek çok özel zamanlar olduğunu, öğrencilerin sorumluluklarının da farkında olarak bu dönemi kendilerini geliştirmeleri açısından iyi bir şekilde değerlendirebileceklerini söyledi.

Bali: “Başarı; disiplinli, sabırlı ve özverili çalışarak sürdürülebilir”

Başarının ancak disiplinli, sabırlı ve özverili çalışarak sürdürülebileceğine işaret eden Bali, “Bir şeyi bir defalığına yapıp, kısa süreliğine alınan sonuçlar kalıcı olmayabilir. Bana ‘zekâ mı disiplin mi’ diye sorulacak olursa, ben daima ‘disiplin’ derim. Zekâ, bahşedilmiş çok önemli bir kıymet. Ama zekâ disiplinle taçlandırılmazsa, pratik, antrenman yapılmazsa tek başına insanı ancak bir yere kadar götürebilir. Onun için aslolan disiplin ve emek sarf etmektir” diye konuştu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İş Bankası’nın kuruluş aşamasında söylediği; “Böyle kurumlar için en kuvvetli sermayezekâ, dikkat, iffettir; teknik ve metodik çalışmasını bilmektir. Bu inançla işe sarılınız, mutlaka başarırsınız” sözünü hatırlatan Bali, “Bu sözü gençlerimizin de her zaman ve her yerde kendilerine kılavuz olarak alabileceklerine inanıyorum.” dedi.

Konuşmasında, bir insanın bilgi dağarcığını genişletmesinin ve kişisel gelişiminin önemine dikkat çeken Bali, bunu sadece akademik ya da iş hayatındaki başarıyla sınırlandırmamak gerektiğini, eğitim ve öğrenimin mezuniyetle bitmediğini, hayat boyu devam ettiğini vurguladı. Bali, “Eskiden, üniversite sıralarında öğrenilen bilgiler, iş hayatında uzun süre, hatta emekliliğe kadar yeterli olabiliyordu. Ancak hangi işi yaparsanız yapın son yıllarda tüm sektörlerdeki, tüm alanlardaki hızlı dijital dönüşüm ve teknolojik yeniliklere kendinizi uyarlamak durumundasınız” diye konuştu.

Çok yönlü okumak gerektiğini de ifade eden Adnan Bali, şöyle dedi: “Eğer mühendislik eğitimi alıyorsanız sanat tarihi, psikoloji, felsefe; edebiyat alanında eğitim alıyorsanız bilim dünyası, teknoloji ile ilgili yayınları da takip edebilmelisiniz. Çünkü yeni dünya, bunların çapraz iletişiminden besleniyor. Okuduğunuz farklı kitaplar size mutlaka değişik bir bakış açısı, vizyon kazandıracaktır.”

Genel6 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ6 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ6 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL6 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL6 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM6 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA6 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM6 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA6 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM6 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL6 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET6 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL6 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ6 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL6 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ6 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL6 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET6 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR6 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET6 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET6 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”