Bizimle İletişime Geç

TÜRKİYE

Kızılay ilk 30 bin gıda kolisini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı

Ülke genelinde seferberlik ilan eden Türk Kızılay, şubeleri ve gönüllüleriyle Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere destek oluyor. Gıda ve hijyen malzemesi yardımında bulunan Kızılay, ülke genelinde faaliyet gösteren 432 şube ve temsilciğinin koordinasyonunda; gönüllüler, üyeler ve çalışanlarının dahil olduğu 9 bin 435 Kızılaycı ile, vatandaşların ihtiyacını karşılıyor ve bilgilendirme çalışmaları yapıyor

Koronavirüs tehlikesi tüm dünyada büyük bir hızla yayılmaya devam ederken Türkiye de en az kayıpla süreci atlatmak için aldığı tedbirleri uygulamaya devam ediyor. Özellikle risk grubunda bulunan vatandaşların zorunda kalmadıkça evlerinden dışarı çıkmamaları gerektiği uyarısında bulunuluyor.

Belli bir yaş grubundaki ve kronik rahatsızlığı bulunan insanların sokağa çıkmasının sınırlandırılmasının ardından göreve başlayan Türk Kızılay Şubeleri, üye, gönüllü ve çalışanlarıyla birlikte bir yandan Vefa Sosyal Destek Grupları’na dahil olarak bir yandan da tespit çalışmaları ve Koronavirüsle mücadele kapsamında yürüttüğü diğer çalışmalarla, vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılıyor.

Koronavirüse karşı alınan tedbirler çerçevesinde temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan ihtiyaç sahiplerine bağışçıların desteğiyle temel gıda yardımında bulunan ekipler, tespit ettikleri ailelerin tek tek evlerine gidiyor. İhtiyaç sahiplerine nakdi yardımda da bulunan şubeler, maddi durumu iyi olup da evinden çıkamayan vatandaşların ise alışveriş ihtiyacını gideriyor.

Koronavirüs salgınının sebep olduğu bu zor günleri atlatmak için tüm kaynakların seferber edildiğini dile getiren Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kızılaycılar olarak devletimize ve vatandaşımıza destek olmak için her noktada çalışıyoruz. Şubelerimiz, temsilciliklerimiz, üyelerimiz, gönüllülerimiz, çalışanlarımız ihtiyaç sahiplerine dört koldan yardım ediyor. Ülke genelinde faaliyet gösteren 258 şube ve 174 temsilciliğin koordinasyonu ile Kızılay gönüllülerimiz, üyelerimiz ve çalışanlarımızın dahil olduğu 9 bin 435 Kızılaycı sahada görev yapıyor. Bugüne dek, evlerinden çıkamayan 65 yaşın üstündeki büyüklerimize ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızdan 124 bin 279’una destek olduk. Alışverişlerini yaptık. Şubelerimiz ve temsilciliklerimizle ihtiyaç sahiplerine 30 bin 623 gıda kolisi, 35 bin 800 hijyen kolisi dağıttık” dedi.

Kızılay, koronavirüsle mücadele seferberliği kapsamında 150 bin gıda kolisi, 100 bin hijyen seti dağıtımı planlamış, 75 bin aileye de 400 TL yardımda bulunmayı öngörmüştü.

Genel4 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ4 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ4 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL4 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL4 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM4 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA4 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM4 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA4 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM4 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL4 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET4 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL4 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ4 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL4 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ4 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL4 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET4 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR4 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET4 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET4 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”