Bizimle İletişime Geç

Genel

Kocaelispor’un 10 Yıllık Hasretini Büyükşehir Bitirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, düzenlediği basın toplantısında Kocaelispor camiasının 10 yıldır beklediği transfer yasağının kalktığını duyurdu. Başkan Büyükakın; “Kocaelispor Süper Lig’de mücadele etmeli” dedi.

TARAFTARLAR BASIN TOPLANTISINDA

Seka Park Otel’de yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kulüp yöneticileri, taraftarlar ve basın mensupları katıldı.

ÜZÜLMEZ, “ÇİFTE BAYRAM YAŞIYORUZ”

Kocaelispor’un 10 yıldır beklediği transfer yasağının kalktığını ifade eden Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez; “30 Ağustos ile birlikte çifte bayram yaşıyoruz. Kocaeli ve sporumuz için bugün tarihi bir gün. Bu süreçte bizlere varlığıyla hem maddi hem manevi çok büyük destekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın varlığı en sıkıntılı durumları atlatmamızda bizlere güç verdi. Bu süreçte valimiz, milletvekillerimiz, ilçe belediye başkanlarımız, siyasi partilerin il başkanları bize destek verdi.

“10 YILLIK ESARET BİTTİ”

Bugün gelinen noktada 10 yıllık transfer esaretini bitirdik. Borçlar ödenmiş bir şekilde Türkiye’deki kulüplerin belki de yüzde 10’unda olmayacak bir kulüp olarak karşınıza çıkmış bulunuyoruz. Sponsorluk ve reklam desteğiyle bize destek olan başkanımıza teşekkür ederim. Bu süreç misafir olduğumuz liglerden kayıpsız geçerek beyefendisi olduğumuz Süper Lig’e gide yolun ilk başlangıcı olsun” dedi.

BÜYÜKAKIN, “BU KENTİN EN ÖNEMLİ MARKASI KOCAELİSPOR’DUR”

Kocaelispor’un bu kentin önemli bir markası olduğunu ifade eden Başkan Büyükakın; “Kocaelispor, bu kent için bir markadır. Bu kent marka kent olacaksa, Kocaelispor bunun ayrılmaz bir parçasıdır. Kocaelispor’u Süper Lig’de görmek, herkesin meselesi olmalıdır. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak üstümüze düşeni yaptık” şeklinde konuştu.

“BU KENT KOCAELİSPOR’A SAHİP ÇIKMALI”

Konuşmasının devamında Başkan Büyükakın, “Bu kentin takımına sahip çıkmak için bir görev üstlendik. Biz Kocaelispor konusunda kamu kaynağı kullandırmayacağız demiştik. Bir sorumluğun altına girerek Büyükşehir iştiraklerinden sponsorluk yapma kararı aldık. 8 milyon TL’yi buradan sağlayarak takımımıza önemli bir destek verdik. Bu yaptığımız kamu israfı olarak değerlendirilmesin. Kocaelispor Süper Lig’de oynaması bu kent için büyük bir tanıtım vesilesidir. Hiçbir reklam ücretiyle yapamayacağımız reklamı Süper Lig takımıyla yapabiliriz. Bu sorumluluğun atına girmeyi doğru buldum. Yaptığımız yardımı Kocaeli’nin tanıtımına yatırım olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“ASIL İŞ ŞİMDİ BAŞLIYOR”

Başkan Büyükakın konuşmasına şu şekilde devam etti, “Asıl iş bundan sonra başlıyor. Kocaelispor için yeni beyaz sayfa açtık. Geçmiş 10 yıla bakıldığında yapılanların önemli olduğu ortada. Süper Lig’e ulaşmamız için birkaç konu daha var. Bunların başında bu kentin takımına sahip çıkması geliyor. İş dünyası, sivil toplum kuruluşları desteklemezse, sadece bizim Süper Lig’e taşıma şansımız yok. Gerçekçi olmamız lazım. Eskiden olduğu gibi futbolcu yetiştirip futbolcu satacak hale gelmesi, tesislerinin yükseltilmesi gerekiyor. Kocaelispor’u borçtan kurtardık. Bundan sonra küçük katkılarla büyük işler yapmak mümkün.

“BU TARAFTARA SÜPER LİG YAKIŞIR”

Kocaelispor için Uluslararası başarılara gidecek bir yapı oluşturabiliriz. Büyük ufuklara yelken açmalıyız. Kentin tüm kesimleri Kocaelispor’a destek olmaya çağırıyorum. Bir an önce Süper Lig’e çıkarmamız gerekiyor. Yeter ki herkes taşın altına elini koysun. Bu mutlu günde çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Kulüp başkanımıza ve yönetim kuruluna, bu sürece katkı koyan geçmiş yönetimlere teşekkür ediyorum. Seferberlik başlatalım diyorum. Bu taraftara Süper Lig yakışır.

Haber : Ege Koçak

Genel6 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ6 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ6 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL6 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL6 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM6 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA6 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM6 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA6 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM6 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL6 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET6 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL6 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ6 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL6 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ6 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL6 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET6 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR6 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET6 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET6 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”