Bizimle İletişime Geç

KOCAELİ

KONUK BAKAN, KOCAELİLİ YATIRIMCILARI MAKEDONYA’YA DAVET ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kuzey Makedonya’nın dış yatırımlardan sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan’ı makamında ağırladı. Kuzey Makedonya hükümetinde tek Türk asıllı Bakan Hasan’ı ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükakın, konuk bakana Kocaeli hakkında bilgi verdi. Türkiye ile Kuzey Makedonya arasındaki ilişkilerin her geçen gün daha ileri taşımak için gayret ettiklerini belirten Bakan Hasan, Kocaelili yatırımcıları Makedonya’ya davet etti.

“HER DAİM DESTEĞİNİ HİSSEDİYORUZ”

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olarak Türkiye ile çok iyi ilişkiler içerisinde olduklarını dile getiren konuk bakan Elvin Hasan, gerek Türkiye’deki gerekse Kocaeli ve çevre illerdeki göçmenlerin, iki ülke arasındaki ilişkilere sunduğu katkının önemine de değindi. Resmi programları nedeniyle Kocaeli’deki iş dünyasıyla da bir araya geleceklerini Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ifade eden Kuzey Makedonya’nın dış yatırımlardan sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan, “Bağımsızlığımızı ilk tanıyan ülke Türkiye’dir. Her daim desteğini hissediyoruz. Ne zaman sıkıntı yaşasak Türkiye bizim yanımızda oldu.  NATO üyeliğimiz tamamlanmak üzeredir. Bu sayede Kuzey Makedonya Cumhuriyeti NATO’nun otuzuncu üyesi olacaktır” şeklinde konuştu.

“GEBZE’DEN İKİ YATIRIMCI ÜLKEMİZDE”

Avrupa Birliği (AB) ile müzakerelerinin de başlayacağı bilgisini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile paylaşan konuk Bakan Elvin Hasan, Türkiye ile 1991 yılından itibaren iyi ilişkilerinin sürdüğünü kaydetti.  “Türkiye’nin desteğini hisseden bir ülkeyiz” diyerek açıklamalarını sürdüren bakan Hasan, “Kocaelili yatırımcılar da şu anda Makedonya’ya yatırım yapmaya başladı. Daha çok yatırımcıyı ülkemize davet ediyoruz. Gebze’den iki yatırımcı ülkemizde faaliyetlerini sürdürüyor. Ekonomik alanların haricinde sosyal, kültürel ve gençlik alanlarınında da çalışmalar gerçekleştireceğiz. Türkiye ile olan kadim bağlarımızı çok iyi biliyoruz. Yatırımlar için gerekli teşvikler de hazır durumdadır” ifadelerini sarf etti.

“KATKI SUNMAYA HAZIRIZ”

Kuzey Makedonya’nın dış yatırımlardan sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan’ın ziyareti sırasında iki ülkenin geçmişine dair değerlendirmelerde bulunan ve yerel yönetimler olarak ikili ilişkilerin gelişmesine katkı sunmaya hazır olduklarını dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Özellikle yatırımcı çekme noktasında firmalar üzerinden karşılıklı görüşmelerin yapılması çok faydalı olacaktır. Sektörler ve firmalar üzerinden teşviklere göre yapılacak planlamada yeni yatırımcıların karşılıklı hayat bulması da sağlanabilir. Bunun yanında Türkiye ve Makedonya’nın resmî kurumları arasında kurulacak iş birlikleriyle yerel yönetimler bir partner olarak daha faydalı olacaktır. Özellikle TİKA ile kurulacak iş birliklerini de çok önemsiyorum” diyerek özlerini tamamladı. Ziyaret karşılıklı yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Genel6 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ6 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ6 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL6 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL6 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM6 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA6 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM6 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA6 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM6 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL6 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET6 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL6 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ6 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL6 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ6 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL6 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET6 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR6 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET6 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET6 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”