Bizimle İletişime Geç

Genel

Macera Turizminin Platformu Aktivido, Yeni Yatırım Turunda!

Aktivido, Türkiye’nin Ardından Rotasını Yunanistan, Hırvatistan ve Bulgaristan’a Çevirecek!

Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin büyümesi için örnek çalışmalara imza atan Doğuş Grubu, girişimcilere sunduğu desteklere devam ediyor.

Grup çatısı altındaki Doğuş Teknoloji liderliğinde düzenlenen InvenDO Kurum İçi Girişimcilik Programı kapsamında, çalışanlar tarafından gönderilen 400’den fazla proje arasından seçilen Aktivido, 2017’de Doğuş Grubu tarafından yatırım almaya hak kazandı.

2019’da yapılan bir lansmanla hayata geçirilen Aktivido, deneyim aktiviteleri, doğa ve adrenalin sporlarıyla ilgili eğitimlerle, macera turları gibi çok sayıda etkinliği aynı çatı altında topluyor. Bu yıl yeni yatırım turuna hazırlanan Aktivido, sonrasında da Yunanistan, Hırvatistan ve Bulgaristan başta olmak üzere yurtdışı pazarlara açılarak, macera turizmi dikeyinde iddialı bir global platform haline gelmeyi hedefliyor.

Kurum içi girişimcilik kültürünü geliştirmek adına Doğuş Grubu çatısı altındaki faaliyetlerine Doğuş Teknoloji liderliğinde 2016 yılında başlayan InvenDO Kurum İçi Girişimcilik Programı, alanlarında farklılık yaratacak projelere yönelik desteğini sürdürüyor. Program, hayata geçirilen projelerle Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor. Söz konusu projeler arasında yer alan dijital pazar yeri platformu Aktivido ise doğa ve adrenalin sporlarının da yer aldığı çok sayıda aktiviteyi bir araya getirerek, aktivite sağlayıcıları ile müşterileri buluşturuyor.

Farklı aktiviteler aynı çatı altında!

Doğuş Grup şirketlerinden Volkswagen Doğuş Finansman’da yönetici olarak çalışan Burak Günay, Basat Okay ve Nurhak Atalay’ın kurucusu olduğu ve 400’den fazla başvuru arasından seçilen Aktivido, deneyim aktiviteleri, doğa ve adrenalin sporları ile birlikte atölye ve workshopları da kapsayan geniş bir yelpazede hem bireylere hem de kurumlara hizmet sunuyor. 2019’da yapılan bir lansmanla hayata geçirilen ve Doğuş Grubu’ndan yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırım alan Aktivido.com, “arama”, “filtreleme” ve “kategorizasyon” özellikleriyle de kullanıcıların istedikleri aktiviteye daha kolay ve hızlı ulaşmalarına destek oluyor. 150’den fazla aktivite sağlayıcısı ile kitesurf, yelken, yamaç paraşütü, dalış gibi 500’den fazla farklı aktiviteyi kullanıcılarıyla buluşturan Aktivido, bu yıl ise yeni yatırım turuna başlamaya hazırlanıyor.

Türkiye macera turizmi pazarından yüzde 5 pay almayı hedefliyor!

Kurulduğu günden bu yana yaklaşık 560 bin TL’lik satış hasılatı gerçekleştiren Aktivido, ilk olarak 8 milyar dolar büyüklüğündeki Türkiye macera turizmi pazarından yüzde 5 pay almayı hedefliyor. Yatırım sonrası hedefleri arasında Yunanistan, Hırvatistan ve Bulgaristan başta olmak üzere yurtdışı pazarlara açılarak, macera turizmi dikeyinde iddialı bir global platform haline gelmeyi planlıyor.

Ödemede güvence kontrolü!

Platform, kullanıcılarına sağladığı “ödeme güvence kontrolü” ile de ön plana çıkıyor. Kullanıcıların ödedikleri ücretler, seçtikleri aktivite ile ilgili tüm şartlar sağlanana kadar güvence altına alınıyor. Rezervasyon yapmak isteyen ziyaretçiler, belirledikleri aktivitelerin ücretlerini “ödeme güvence kontrolü” altında, kredi kartıyla gerçekleştirebiliyor. Ödenen ücretler aktivite gerçekleşene kadar bloke bir hesapta bekliyor. Aktivite gerçekleştikten sonra ise para transferi aktivite sağlayıcısına otomatik olarak yapılıyor. Aynı zamanda, açık tarihli rezervasyon, hediye kartı, ön ödeme ve yerinde ödeme gibi seçeneklerle beraber birçok kolaylık sunan Aktivido, kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Tüm bunlarla birlikte ücretsiz iptal süresi hakkı da tanıyan platform, satın aldığı aktiviteyi iptal etmek isteyen kullanıcıların yaşayacakları olası mağduriyetlerin de önüne geçmeyi hedefliyor. Platform üzerinden aktivite satın alan kullanıcılara puan ve yorum aracılığıyla gerçekleştirdikleri aktiviteleri değerlendirme imkânı da sunuluyor.

Aktivite sağlayıcılarına özel bulut rezervasyon sistemi

Aktivido, kullanıcılarına sağladığı kolaylıkların yanı sıra çalıştığı aktivite sağlayıcıları için de dijital çözümler getiriyor. Aktivido Pro (Bulut E-ticaret ve Rezervasyon Yönetim Sistemi) ile bu sektörde hizmet veren firmalara iş süreçlerini dijital dünyaya taşıma fırsatı yaratıyor. Rezervasyon yönetimi, müşteri iletişimi, pazarlama gibi birçok farklı sürece dijital dünyada çözüm üreten Aktivido Pro, aktivite sağlayıcılarının tek merkez uygulamadan tüm süreçlerini yönetilebilmesini amaçlıyor.

Genel7 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ7 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ7 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL7 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL7 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM7 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA7 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM7 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA7 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM7 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL7 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET7 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL7 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ7 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL7 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ7 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL7 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET7 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR7 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET7 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET7 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”