Bizimle İletişime Geç

SPOR

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

Gelen son dakika haberine göre; Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, bugün Fenerbahçe Spor Kulübü üyeliğinden istifa etti.

2010-11 sezonuna ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle Fenerbahçe’nin sert tepkisiyle karşılaşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe Spor Kulübü’ndeki üyeliğinden bugün istifa etti. 

Özdemir bir süredir sarı-lacivertli kulübün başkanı Ali Koç ile girdiği polemiklerle gündeme gelmiş, ayrıca kulüpten ihracı konusunda çalışmaların başlatılacağı bildirilmişti. Bu istifayla birlikte Özdemir’in Fenerbahçe ile ilişiği kesilmiş oldu.

TFF Başkanı Nihat ÖzdemirEkonomist dergisinin Instagram yayınında yaptığı açıklamada “Şikenin üstesinden gelmek için nasıl bir çalışma yapacaksınız’ sorusuna, “Birçok ülkede de böyle olaylar oldu. İtalya’da, İngiltere’de ve Fransa’da da oldu.

Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de böyle bir olayı yaşadık. Hepimizin bildiği gibi o sezon… 2010-2011 sezonudur. Sezon geride kaldı. 9 sezon geride kaldı. Biz 9 senedir herhangi bir şekilde bir şike olayına rastlamadık” ifadelerini kullanmıştı. 

Özdemir açıklamalarına Fenerbahçe’den sert tepki gelmişti.