ulubaysigorta
KÖRFEZ TV

ROLLS-ROYCE’UN İLK SUV’U CULLINAN TANITILDI…

ROLLS-ROYCE’UN İLK SUV’U CULLINAN TANITILDI…

Lüks otomobil denildiğinde akla gelen ilk marka olan Rolls-Royce tarihinin ilk SUV modelini Türkiye’ye getirdi. Türkiye’de RoyalMotors tarafından temsil edilen Rolls-Royce, Cullinan modelini İngiltere Başkonsolusluğu’nda düzenlenen ve seçkin 250 kişinin katıldığı özel bir davetle tanıttı.

Yeni Rolls-RoyceCullinan, İstanbul’daki İngiltere konsolosluğunda gerçekleştirilen özel bir davetle Türkiye’ye adım attı. Seçkin davetlilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Rolls-Royce’ın ilk SUV’u şimdiye kadar keşfedilmiş en büyük elmasın adını taşıyor.

Rolls-Royce Motor Cars Merkez Avrupa ve Doğu Avrupa İletişim Direktörü Frank Tiemann ve RoyalMotors Başkan Yardımcısı ve Rolls-RoyceMotor Cars İstanbul Marka Müdürü Hilal Aysal’ın ev sahipliğinde düzenlenen özel etkinliğe iş, sanat ve cemiyet hayatından Belkıs Aksoy, Meral Yazıcı, Feryal Gülman, Begüm-Ömer Ballı, Muratcan-Yıldız-Murat Akdoğan, Oğuz-Figen-Fatih Kıral, Berrin-Savni Okçu, Erol Özmandıracı-Naz Elmas, Hande Sezer Pekcan, Banu Akçal, Ceyda-Buğra Toplusoy,  Hasan Alemdar ve eşi, Zafer Kozanoğlu, Altın Mimir-Emre Emek, Sarp-Eda Evliyagil, Rene Saban, Pelin Akad, Sinan Öncel, ŞahnazÇakıralp ve Fadik Sevin Atasoy gibi isimler katıldı. YeniRolls-RoyceCullinan’ın tanıtımının ardından İngiltere İstanbul Başkonsolosu JudithSlater ise davetlilere çok özel bir konuşma yaptı.

RoyalMotors Başkan Yardımcısı ve Rolls-RoyceMotor Cars İstanbul Marka Müdürü Hilal Aysal “Cullinangünlük konforu gerçek lüks ile tanıştıran ilk 4×4 modelini Türkiye’ye getirmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Rolls-Royce Motor Cars Merkez Avrupa ve Doğu Avrupa İletişim Direktörü Frank Tiemann, “’Yaşam tarzlarında sınırlamaları kabul etmeyenler için tasarımcılarımız, gerçekten benzersiz ve ödünsüz bir otomobil yarattı’’ diye konuştu.

İngiliz Başkonsolosu Sayın JudithSlater, bu özel gecede şunları söyledi: “Rolls-Royce, RoyalMotors ile birlikte Türkiye pazarında beklentilerin çok üzerinde bir başarı elde etti. Her gelen yeni modelle gençleşen Rolls-Royce, ilk SUV’uCullinan ile birlikte sadece şehir hayatında konfor ve lüks arayanlara değil, macera tutkunlarını da kendine çekiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Rolls-RoyceCullinan lüks, konfor ve ergonomiyi bir araya getiriyor.Cullinan,Rolls-Royce’un ilk yüksek gövdeli, her türlü engeli aşabilen, her rotasyona ulaşabilecek, eşsiz arazi otomobilidir. Dünyanın her yerinde yapılan düzinelerce yol testine göre bu otomobil, engebeli araziyi güvenle geçebiliyor ve çevikliğiyle de yüksek performans sergiliyor. Rolls-Royce’un ünlü ‘Magic CarpetRide’i(Uçan Halı Sürüşü);Cullinan’ınınsofistike ayarlanabilir havalı süspansiyonuyla bütün arazi koşullarında deneyimlenebilmektedir. Aynı zamanda Cullinan, SUV segmentinde ilk “üç kutu özellikli” otomobildir. Otomobil içindekiopsiyonel bölme duvarı; yolcular için bagaj bölmesinden ayrılmış ayrı bir ortam yaratır.

Yeni 6,75 litrelik çift turbolu V12 motor dört çeker sistemiyle birlikte 563 HP/ 420 kW güç ve 850 Nmtork üretiyor. Gerçek bir Rolls-Royce olan Cullinan, sahiplerinin çok çeşitli yaşam tarzlarına özel olarak geliştirilen, kişiye özel seçenekleriyle sunuluyor.

Özel sipariş seçeneklerinden biri olan Viewing Suitesadece bir düğmeye basarak bagaj bölümünden arka tarafa bakan, çift deri koltuk ve özel kokteyl masasından oluşmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Güncel Haber, Gazeteler, Son Dakika, Manşet, Siyaset, Sağlık, Ekonomi, Türkiye, Dünya, Moda, Magazin, Kültür Sanat, Ulusal Haberler, Yerel Haberler, Bölgesel Haberler, Köşe Yazıları...