Bizimle İletişime Geç

TÜRKİYE

TİM’İN 35 YARDIM TIR’I GAZİANTEP’TEN YOLA ÇIKTI

TİM'in 35 yardım TIR'ı 250 aileye ulaşmak için Gaziantep'ten yola çıktı

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, Barış Pınarı Harekatı’na sınırı olan bölgelerde yaşayan vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere hazırladığı insani yardım malzemeleri bulunan 35 TIR Gaziantep’ten, Kilis ve Şanlıurfa’daki ailelere verilmek üzere yola çıktı.

İhracat ailesinin çatı kuruluşu Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), Barış Pınarı Harekatı’na sınırı olan bölgelerde yaşayan vatandaşlarımıza insani yardım sağlamak amacıyla başlattığı “BİRLİKLERİMİZ BİRLİKTELİĞİMİZDİR” kampanyası kapsamında hazırlanan ve Gaziantep’ten yola çıkan malzemeler ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracak. İçerisinde battaniye, halı, ayakkabı, giyim eşyası ve gıda gibi temel ihtiyaç maddelerinin yer aldığı 35 TIR’lık insani yardım malzemesi, Türk Kızılay koordinasyonunda Kilis’in Göktaş, Ceritler, Karacaören köyleri ve Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde yaşayan ihtiyaç sahibi 250 aileye dağıtılacak.

Yardım malzemelerinin yola çıktığı Gaziantep’te, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği merkez binası önünde gerçekleştirilen törene Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TİM Başkanı İsmail Gülle, Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, İhracatçı Birlik Başkanları ve TİM Üyeleri katıldı.

Gülle: “Bölge halkının ve ordumuzun fedakarlığının karşılığı hiçbir şekilde verilemez”


Törende açıklama yapan TİM Başkanı İsmail Gülle konuşmasına Barış Pınarı Harekatı’nı başarı ile tamamlayarak, sınırımızda bir terör koridorunun oluşmasına engel olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teşekkür ederek başladı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi çatısı altındaki 85 bin ihracatçısının temsilcisi olarak bölgede yaşayan vatandaşlara destek olmak amacıyla kampanya başlattıklarını belirten İsmail Gülle, “Gerek evlerinden uzaklaştırılan mülteci kardeşlerimizin, gerekse bölgemizde yaşayan saygıdeğer vatandaşlarımızın, hayatlarını kolaylaştırabilmenin, hayati bazı ihtiyaçlarını, onların ayaklarına getirmenin, önemli bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünerek, bir araya geldik. Halkımızın ve ülkemizin şefkatine sığınan kardeşlerimizin, ihtiyaçlarını giderebilecek; gıdadan, giyime, çocuk bezlerinden, kilimlere ve Kızılay’ımıza destek olabilecek muhtelif malzemeler ile toplam 35 TIR’ımızı bölgeye ulaştırdık ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımına başladık. Bölge halkımızın fedakarlığının ve ordumuzun kahramanlığının hiçbir şekilde karşılığı verilemez” diye konuştu.

Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ise, Türk Kızılay olarak 1868 yılından bu yana ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını belirterek, “Bu noktada ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Uzun yıllardır desteklerini Kızılay’dan esirgemeyen TİM’in ülkemiz ihtiyaç sahiplerine yaptığı bu anlamlı bağışı adresine ulaştırma noktasında her zamanki gibi titizlik göstereceğiz. TİM’in Başkanı İsmail Gülle’ye ve üyelerine ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyor, işbirliğimizin bundan sonra artarak devam etmesini, bu işbirliğinin örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yap

Yorumlar...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel5 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ5 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ5 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL5 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL5 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM5 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA5 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM5 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA5 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL5 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET5 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL5 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ5 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ5 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL6 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET6 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR6 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET6 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET6 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”