Bizimle İletişime Geç

KOCAELİ

ULAŞIMPARK’TAN GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark’ın Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen tatbikatın öyküsü gerçeği aratmadı. İstanbul Silivri’de gerçekleşen 7.1 şiddetindeki depremle başlayan tatbikatta sirenler çalmaya başladı. 20 saniye süren depremde personel daha önceden eğitim aldığı çök – kapan – tutun kuralını uygulayarak kendilerine hayat üçgen alanı oluşturdu. Sarsıntı bitiminde çalışanlar sakin, hızlı ve seri bir şekilde en yakın acil çıkışları kullanarak Acil Durum Toplanma bölgesinde toplandı. Çıkışlar gerçekleştiği esnada acil durumlarda kullanılan anons sisteminden; deprem tatbikatı yapılmaktadır, lütfen telaşlanmayınız anonsu yapıldı.

HIZLA OLAYLARA MÜDAHALE ETTİ

Personel kısa sürede daha önceden belirlenen Acil Durum Toplanma bölgesinde toplandı ve güvenlik ekipleri tarafından alanda güvenliği sağlandı. Görevli personeller elektrik, gaz ve su vanalarını kapatmaya gitti. Gaz vanasını kapatmaya giden görevli personel, yangın çıktığını gördükten sonra yangın tüpüyle yangına ilk müdahale etti. Kontrol merkezi ile de iletişime geçen personel, yangın ihbarını gerçekleştirdi. Kontrol merkezi de derhal 112 ile iletişime geçerek yangın ihbarında bulundu. Yangının çıktığının bilgisi hemen UlaşımPark Genel Müdürü Salih Kumbar’a aktarıldı.

1 PERSONELİN OLMADIĞI BELİRLENDİ

Kriz merkezi oluşturan Genel Müdür Kumbar ile Yardımcısı Dr. Zafer Aydın, görevli personele yangın bölgesine acil gidilmesini istedi. Yangının çıktığı bölgeye giden ekipler yangına ilk müdahaleyi gerçekleştirdi. Acil durum ekip sorumlularından binada bulunan personel listesini isteyen Kumbar, 1 personelin toplanma bölgesinde olmadığı bilgisini verdi. Kumbar, derhal ekibe, binanın kontrolünün yapılması talimatını verdi. Ekip, 1’nci kat açık ofisler bölgesine geldiğinde görevli bir personelin şok geçirdiğini ancak şuurunun yerinde olduğu görüldü. Yaralı personel, ilk yardım müdahalesi yapılarak Acil Durum Toplanma Bölgesine getirildi.

OLAY YERİNE İTFAİYE VE 112 EKİPLERİ GELDİ

Tatbikatın son evresinde İtfaiye ve 112 Acil Ambulans ekipleri, olay bölgesine kısa sürede intikal etti. Görevli personel gelen ekipleri kapıda karşılayarak yangın ve yaralı hakkında bilgi aktarımını gerçekleştirdi. Acil Durum Toplanma Bölgesine getirilen yaralı personele, 112 Acil Ambulans Ekipleri tarafından gerekli tıbbi müdahale yapılarak kontrol amacı ile hastaneye sevki edildi. İtfaiye ekibi ise çıkan yangını söndürür ve soğutma işlemini yaptı.

TATBİKAT BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Gerekli raporlar Kriz Merkezi’ne ulaştıktan sonra Genel Müdür Kumbar, tarafından üst düzey yöneticiler aranarak gerçekleşen depremle alakalı bilgi aktarımı sağladı. Aynı zamanda valilik kriz merkezi aranarak yoğunluğu az olan yollar hakkında bilgi alındı. Kriz masası tarafından bir otobüsle özellikle bayan personelin servis araçları ile evlerine gönderilmesi sağlandı. Salih Kumbar kriz merkezi genel anons sistemiyle bir anons gerçekleştirerek, “Gerçekleştirilen tatbikat başarıyla sonuçlanmıştır. Tüm çalışanlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Genel5 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ5 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ5 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL5 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL5 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM5 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA5 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM5 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA5 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL5 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET5 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL5 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ5 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ5 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL5 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET5 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR5 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET5 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET5 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”