Bizimle İletişime Geç

TEKNOLOJİ

WTECH AKADEMİDE İSTİHDAM GARANTİLİ VERİ TABANI YÖNETİMİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Teknolojide Kadın Derneği’nin DenizBank, Intertech, Microsoft Türkiye ve HumanGroup iş birliğinde hayata geçirdiği ‘Veri Tabanı Yönetimi Eğitim Programı’ Deniz Kule’de yapılan açılış toplantısıyla tanıtıldı. 

Aralık 2019 – Nisan 2020 tarihleri arasında Deniz Akademi ev sahipliğinde 20 kişinin katılımıyla düzenlenecek eğitimler, Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan veritabanı sistemlerinden Microsoft SQL Server üzerinde programlama ve geliştirme konularını kapsayacak. Söz konusu eğitimler Microsoft’un sponsorluğunda Bilge Adam ve Intertech tarafından verilirken, programı başarıyla tamamlayacak kişiler istihdam edilmelerinin yanı sıra Uluslararası SQL Sertifikasyon Sınavı’na girmeye hak kazanabilecek.

Teknolojide Kadın Derneği’nin Wtech Akademi kapsamında uygulamaya aldığı, DenizBank, Intertech, Microsoft Türkiye ve Human Group iş birliğinde hayata geçirilen ‘Veri Tabanı Yönetimi Eğitim Programı’ başladı.

Toplam 20 kişinin katılımıyla düzenlenecek eğitim programı ile veri tabanı yönetimi üzerine uzmanlaşma sağlanırken, program sonunda SQL Sertifikasyon Sınavından başarıyla geçen kişiler ilgili kurumlarda istihdam edilecekler. Microsoft SQL Server üzerinde programlama ve geliştirme konularını kapsayacak eğitimler Bilge Adam ve Intertech tarafından verilirken, teknik bilgilerin yanı sıra kişisel gelişim konuları da programda katılımcılara sunulacak. Nisan 2020’ye kadar sürecek eğitimler Deniz Akademi’de yapılacak.

Söz konusu programın detayları, 23 Aralık 2019, Pazartesi günü DenizBank Genel Müdürlüğü’nde, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Çiğdem Kayalı, DenizBank Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu Genel Müdürü Yardımcısı Dilek Duman ve Human Group Yönetici Ortağı Gaye Özcan katılımıyla düzenlenen toplantıda paylaşıldı.

“Uzman insan kaynağı yetiştirmeye dönük çalışmaları desteklemeyi sürdüreceğiz”

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş banka olarak yenilikçi ve insan odaklı bir yaklaşımı benimsediklerini, dönüşüm çağında ayakta kalmak isteyen tüm firmalar için sürekli gelişimin büyük önem taşıdığına vurgu yaparak şöyle konuştu; “DenizBank olarak kurulduğumuz günden bu yana tüm faaliyetlerimizin içinde aynı zamanda sosyal sorumluluk bilinci yeşerttik. Teknolojinin itici gücüyle sektöründeki çalışmalarda ön alan, onları belirleyen ve hatta yönlendiren kurum yapımızla önemli projelere imza atarken, aynı zamanda en değerli hazinemiz olan insanımızın gelişimi için de kültür, sanat, spor ve eğitime yönelik çalışmaları desteklemeyi görev bildik. Albert Einstein’ın “Hayal kurmak bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıdır, ancak hayal kurmak tüm evreni kapsar” sözünden hareketle, dijitalin sunduğu yeni dinamikleri keşfetmek, burada yeni ufuklara açılmak üzere büyük heyecan hissediyoruz. Teknoloji üssümüz Intertech’in ‘inovation forever’ felsefesini birebir yansıtan; uzun yıllardır sahiplendiğimiz, inovasyon kavramını barındıran Veri Tabanı Yönetimi eğitiminin, uzman yönetici yetiştirilmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. İnisiyatif üstlenerek böylesi değerli programı hayata geçiren Teknolojide Kadın Derneği ve emeği geçen tüm kurum temsilcilerini tebrik ediyor, verimli bir eğitim dönemi diliyorum”.

Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Teknolojide Kadın Derneği olarak yeni çağa uygun teknoloji uzmanları yetiştirmek için yola çıktık. Teknolojinin hızı eğitimin dönüşüm hızını geçti. Oysa geleceğin meslekleri ve bu mesleklerin uzmanlıkları artık birçok kurumda ihtiyaç haline geldi ve aranmaya başladı. İşte bu ihtiyacın karşılanmasına destek olabilmek ve aynı zamanda üniversitelerde özellikle STEM (fen matematik mühendislik bilim) eğitimi alan ve bu eğitim ile mezun olmuş iş arayan gençlerimizi uzmanlaştırmak ve teknoloji alanında ihtiyaç duyulan bölümlere yerleştirmek için Wtech Akademi olarak staj ve iş garantisini de dahil ettiğimiz ilk eğitim programımız Microsoft SQL Veri Tabanı Eğitimini 4 ay sürecek bir program ile başlatıyoruz. Sadece teknoloji eğitimleri değil, kişisel ve sosyal becerilerin de eklendiği eğitimlerimiz uzman eğitmenlerimiz ve güncel bilgiler içeren bir program ile Wtech Akademisi öğrencilerine verilecek. Yönetim Kurulu Üyelerimiz Microsoft, DenizBank ve üyelerimiz Intertech ve HumanGroup desteği ile hazırladığımız program ilerleyen zamanlarda tüm Türkiye genelinde büyüyerek ilerleyecek. Programa destek olan tüm üyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Hedefimiz teknolojide kadın oranını 24.000’lerden 200.000’lere ve teknoloji çalışanlarının sayısını 234.000’lerden 1 milyona yükseltecek çalışmalara imza atmak. Geçtiğimiz 10 yıla bakarsak yapay zeka ve büyük veri teknolojileri ile birlikte veriyi analiz edebilen makinelerin yine insan eli ve beyniyle geliştiriliyor olması, insana alternatif insan gibi düşünen ve davranan botlar ve robotların hayatımıza girmesini sağladı yani HumanV2’lar ile birlikte yaşamaya başladık. Robotların cinsiyet odaklı değil yetenek odaklı olarak yaratıldığını düşünürsek insanlığın bu çağında artık yeteneği kadın ve erkek olarak ayırmak lüksümüz yok. Hedefimiz insan ve teknolojinin aynı hızda gelişmesini sağlamak.

Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı ise yeni girişimleri ile ilgili şu açıklamada bulundu; “OECD, kadının ekonomiye katılımını yüzde 30’lardan OECD ortalaması olan yüzde 63’e yükseltebildiğimizde, Türkiye’nin 2025 yılında GSYİH’sında 200-250 milyar dolar ek artış sağlayabileceğini öngörmüştür. Biz de Teknoloji’nin Kadın Liderleri ve Digigirlz gibi programlarımızla kadınların teknik konulara ilgisini artırmayı ve başarılarını ön plana çıkartmayı hedeflemekteyiz. Günümüzde verinin şirketlerin ve toplumların geleceğinde ne denli önemli bir yer tuttuğu konusunda herkes hemfikir. Bugün, insanlık 10 yıl öncesine göre 25 kat daha çok veri üretiyor. Paylaşımının kolaylığı veriye değer katarken, yanlış ellerin eline geçmesi ise bütün paydaşlar için büyük tehdit oluşturuyor. Bu şartlar veri tabanlarının önemini artırıyor. Bu projede Intertech ve iş ortağımız Bilge Adam ile yaklaşık 4 aylık bir eğitimle 20 gencimizi Microsoft SQL Server üzerinde veri tabanı yönetimini, verinin güvenliğini sağlamayı, veri tabanı performansını sürekli iyileştirmeyi, ve bu işlemlerin tamamında kanun ve yönetişim uyumluluğunu sağlamayı öğreteceğiz. Bu önemli projeyi başlatan Teknolojide Kadın Derneği’ne ve istihdam garantisi sunan tüm kuruluşlara yürekten teşekkür ederiz.”

DenizBank Hakkında

DenizBank, 1997 yılında bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınarak yolculuğuna başladı. Ekim 2006’da Avrupa’nın önde gelen finans gruplarından Dexia bünyesine katılan bankanın hisseleri, 28 Eylül 2012’de Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’a, 31 Temmuz 2019 itibarıyla ise yine bölgesinin en büyük kuruluşları arasında yer alan Emirates NBD’ye devroldu.

Farklı finansal hizmetleri aynı çatı altında toplayan bir “finansal süpermarket” oluşturmayı hedefleyen DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun, Türkiye’nin 81 ilinde, iştiraklerin şubeleri dâhil toplam 749 şubesi ile 14 bine yakın çalışanı; beş yerli ve üç uluslararası finansal iştiraki, altı yerli finansal olmayan iştiraki ve Bahreyn’de bir şubesi bulunmaktadır. DenizYatırım, Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Intertech, DenizKültür, Ekspres Bilgi İşlem ve Ticaret, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş Grubun yerli; EuroDeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleridir.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yap

Yorumlar...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel5 ay önce

Ünlü Oyuncu Gizem Karaca Muğla’nın Yerel Tohumlarını Tercih Etti

KOCAELİ5 ay önce

Gölcük’te orta refüjler ve üçgen adalar yeşilleniyor

EKONOMİ5 ay önce

MAYIS AYINDA TOPLANAN VERGİ HASILATI YÜZDE 3,4 ARTTI

GÜNCEL5 ay önce

CAN DOSTLARIN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BARINAĞINDA YAPILDI

İSTANBUL5 ay önce

MOBİL ATIK ARACI KADIKÖY YOLLARINDA

GÜNDEM5 ay önce

İzmit Belediyesi yeni araç filosu henüz kente gelmeden ilgi odağı oldu

ANKARA5 ay önce

APARTMAN YÖNETİCİLERİ BAŞKENT MOBİL’DE

EĞİTİM5 ay önce

Muğla Büyükşehirden Online Sınav

ANKARA5 ay önce

ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EĞİTİM5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERE MASKE DAĞITTI

GÜNCEL5 ay önce

Maltepe’nin hava kalitesi ölçülüyor

SİYASET5 ay önce

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: “YENİ TÜRKİYE’NİN YENİ AKTÖRLERİ İHBARCILAR! SAATTE 20 YENİ İHBAR”

İSTANBUL5 ay önce

İMAMOĞLU’NUN ADALAR GEZİSİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

KOCAELİ5 ay önce

İzmit Belediyesi yağmur sonrası yolları temizliyor

GÜNCEL5 ay önce

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARITMA TESİSLERİNDE SUYA CAN VERİYOR

KOCAELİ5 ay önce

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere müjde

GÜNCEL6 ay önce

Bakan Selçuk: 1 milyon 680 bin haneye yardım ulaştırdık

SİYASET6 ay önce

Erdoğan’ın katıldığı toplantıdaki öneri: Ayasofya’da ilk namaz 15 Temmuz’da kılınsın

SPOR6 ay önce

Nihat Özdemir, Fenerbahçe’den istifa etti!

SİYASET6 ay önce

Bakan Soylu: Musibetleri kaynağında yok etmeye çalışıyoruz!

SİYASET6 ay önce

“Davet etmiyoruz, etmeyeceğiz de”